Jump to content
Haberler:
SecondLifeRPG - Oyunun ve Rolün Tek Gerçek Adresi
Sign in to follow this  
Thetis

Yeni Oyuncuların Bilmesi Gerekenler

Recommended Posts

1. Asla kimseye güvenmeyin !
Sonuçta bu bir rol oyunu adam sizi kandırıyor olabilir,tuzağa çekmeye çalışabilir.
2. Asla üstünüzde fazla para taşımayın !
Silahlı kişiler diğer oyuncuları soyabilir,durduk yere para kaybetmek istemiyorsanız olabildiğince paranızı bankada bulundurun
3. Amacınız adam vurmak değil para kazanmak olmalı !
Gerçek hayatta da en önemli geçim etkenlerinden biri olan para bu oyunda da olmassa olmazların başında geliyor,parasız hiç bir şeyin yapılmadığı aşikar.Serverda legal/illegal işlerden para kazanıp biriktirmeniz sizin hayrınıza olucaktır.
4. İllegal / Legal işlerde temkinli olun !
Genellikle bu bölgeler haydut doludur;size,aracınıza, aracın içindeki malzemelere hazırdan konmak isteyenler olacaktır.Bu yüzden iş yaparken dikkatli olun ve zaman kaybetmeden işinizi yapıp ayrılın
5. Tek iş Yapmayın !
Bir önceki madde de bahsettiğim gibi bu tür yerlerde iş yaparken mutlaka yanınıza yoldaş/arkadaş bulmaya çalışın ve sakın 1.maddeyi unutmayın 
6. Adam beni soydu param gitti ne yapacağım ?
Soymak dediğimiz gibi oyun akışı içinde olan bir durum olduğu için çalan oyuncu herhangi bir uyarı ban almaz.Fakat oyun içinde "CEP" bölümünden polislere ihbar ederseniz ekip o kişinin peşine düşecektir.
7. Adam beni öldürdü ne yapacağım ?
Her ölümün bir nedeni olması ZORUNDADIR.Kimse kimseyi durduk yere vuramaz cezası ağır olur.(Kick / Ban).Bu yüzden yeni ve her oyuncunun oyun içi kayıt programlarını(Bandicam,Plays.tv gibi) açık bulundurmaları şikayet durumlarında olayla ilgili video kayıtlarını bize ulaştırmaları gerekmektedir ) Kanıt olmadan oyuncu banlanmaz.(Adminler görmedikçe.)
8. Polis gördüm vurabilir miyim ?
Hayır,eğer bir rol varsa  vurabilirsin.Ama hiç bir sebep yokken ateş etmen oyundan yasaklanmana sebep olacaktır.
9. Silahım var istediğim yerde gezebilir miyim ?
Büyük şehirlerde özellikle yeşil bölgelerde elinizde silahla dolaşamassınız.Polisler görürse sizi tutuklar ve silahlarınıza el koyar.
10. Aracım yolda kaldı (kaza,tekerlek patlaması vs.) ne yapacağım ?
(Polisler araç çekmezler eğer yolu diğer oyuncuları engelliyor ise çekebilir.Eğer bir yerde mahsur kaldıysanız taksi çağırmanız/yol yardım ekibine haber vermeniz gerekebilir.
11.Fazla nakitle gezmeyin !
Üstünüzde fazla nakitle gezmeyin,öldüğünüz zaman paranız yere düşer.
Soyguna uğradım ne yapmalıyım ?
Polise ihbar edebilirsiniz (Y Menüsünden Mesajlar Kısmından SOS a tıklayarak mesajınızı yazıp polise tıklamanız yeterlidir) /kişiyi vurabilirsiniz/kelepçeleyip polise götürebilirsiniz.

Çatışmada öldüm ne yapmalıyım ?
Eğer ki silahınız ve zırhınızın gitmesini istemiyorsanız doktor çağırıp doktorun bulunduğunuz bölgeye gelmesini bekleyin.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this