Jump to content
Haberler:
SecondLifeRPG - Oyunun ve Rolün Tek Gerçek Adresi
Sign in to follow this  
Thetis

Yeni Oyuncuların Bilmesi Gerekenler

Recommended Posts

1. Asla kimseye güvenmeyin !
Sonuçta bu bir rol oyunu adam sizi kandırıyor olabilir,tuzağa çekmeye çalışabilir.
2. Asla üstünüzde fazla para taşımayın !
Silahlı kişiler diğer oyuncuları soyabilir,durduk yere para kaybetmek istemiyorsanız olabildiğince paranızı bankada bulundurun
3. Amacınız adam vurmak değil para kazanmak olmalı !
Gerçek hayatta da en önemli geçim etkenlerinden biri olan para bu oyunda da olmassa olmazların başında geliyor,parasız hiç bir şeyin yapılmadığı aşikar.Serverda legal/illegal işlerden para kazanıp biriktirmeniz sizin hayrınıza olucaktır.
4. İllegal / Legal işlerde temkinli olun !
Genellikle bu bölgeler haydut doludur;size,aracınıza, aracın içindeki malzemelere hazırdan konmak isteyenler olacaktır.Bu yüzden iş yaparken dikkatli olun ve zaman kaybetmeden işinizi yapıp ayrılın
5. Tek iş Yapmayın !
Bir önceki madde de bahsettiğim gibi bu tür yerlerde iş yaparken mutlaka yanınıza yoldaş/arkadaş bulmaya çalışın ve sakın 1.maddeyi unutmayın 
6. Adam beni soydu param gitti ne yapacağım ?
Soymak dediğimiz gibi oyun akışı içinde olan bir durum olduğu için çalan oyuncu herhangi bir uyarı ban almaz.Fakat oyun içinde "CEP" bölümünden polislere ihbar ederseniz ekip o kişinin peşine düşecektir.
7. Adam beni öldürdü ne yapacağım ?
Her ölümün bir nedeni olması ZORUNDADIR.Kimse kimseyi durduk yere vuramaz cezası ağır olur.(Kick / Ban).Bu yüzden yeni ve her oyuncunun oyun içi kayıt programlarını(Bandicam,Plays.tv gibi) açık bulundurmaları şikayet durumlarında olayla ilgili video kayıtlarını bize ulaştırmaları gerekmektedir ) Kanıt olmadan oyuncu banlanmaz.(Adminler görmedikçe.)
8. Polis gördüm vurabilir miyim ?
Hayır,eğer bir rol varsa  vurabilirsin.Ama hiç bir sebep yokken ateş etmen oyundan yasaklanmana sebep olacaktır.
9. Silahım var istediğim yerde gezebilir miyim ?
Büyük şehirlerde özellikle yeşil bölgelerde elinizde silahla dolaşamassınız.Polisler görürse sizi tutuklar ve silahlarınıza el koyar.
10. Aracım yolda kaldı (kaza,tekerlek patlaması vs.) ne yapacağım ?
(Polisler araç çekmezler eğer yolu diğer oyuncuları engelliyor ise çekebilir.Eğer bir yerde mahsur kaldıysanız taksi çağırmanız/yol yardım ekibine haber vermeniz gerekebilir.
11.Fazla nakitle gezmeyin !
Üstünüzde fazla nakitle gezmeyin,öldüğünüz zaman paranız yere düşer.
Soyguna uğradım ne yapmalıyım ?
Polise ihbar edebilirsiniz (Y Menüsünden Mesajlar Kısmından SOS a tıklayarak mesajınızı yazıp polise tıklamanız yeterlidir) /kişiyi vurabilirsiniz/kelepçeleyip polise götürebilirsiniz.

 

Çatışmada öldüm ne yapmalıyım ?
Eğer ki silahınız ve zırhınızın gitmesini istemiyorsanız doktor çağırıp doktorun bulunduğunuz bölgeye gelmesini bekleyin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×